Firma Wodnik z Elbląga jako pierwsza miała możliwość zastosować grzejniki 3THERMO w połączeniu z instalacją raubasic 16x2.0. Montaż systemu ściennego 3THERMO ma miejsce w rewitalizowanym pałacu w Gładyszach. Ten zabytkowy, pochodzący z XVIII wieku zespół pałacowo-parkowy w roku 1986 uległ zniszczeniu wskutek pożaru.

Pałac w Gładyszach został wzniesiony w stylu barokowym na planie spłaszczonej litery H, kryta dachem mansardowym, dwukondygnacyjna. Na osi elewacji frontowej znajdował się trójosiowy pseudoryzalit. Fasadę zdobił rząd pilastrów jońskich, które podtrzymywały naczółek z kartuszem herbowym rodziny Dohnów. Wnętrze obiektu dekorował Carl Florus zu Dohna, który zaprojektował na jego potrzeby sztukaterie, kominki i stolarkę artystyczną oraz współprojektował otaczający pałac ogród z sześcioma stawami.

Nowy nabywca nieruchomości - Stefan Hipp – pochodzący z Bawarii przedsiębiorca, współwłaściciel holdingu Hipp jest znanym zwolennikiem ogrzewania ściennego, docenia też możliwości zachowania historycznego charakteru budynku.

Więcej na temat

http://www.elblag.net/artykuly/pochodzacy-z-bawarii-przedsiebiorca-odbuduje-palac,35967.htm

 

Offcanvas Menu