Decydując się na zmianę źródła ciepła na bardziej energooszczędne, warto także przemyśleć zamianę grzejników na dużo oszczędniejszy system płaszczyznowy. 

Nie ma obecnie lepszego rozwiązania pod względem sprawności układu jak grzejniki podtynkowe 3THERMO. To najnowsza generacja ogrzewania ściennego, która umożliwia szybką i prostą wymianę zwykłych grzejników na nowoczesne, estetyczne, higieniczne a przede wszystkim energooszczędne ogrzewanie płaszczyznowe.

Czym jest ogrzewanie ścienne?

W przeciwieństwie do tradycyjnych grzejników lub systemów z wymuszonym obiegiem powietrza, ogrzewanie ścienne równomiernie i niskotemperaturowo rozciąga ciepło bezpośrednio w przegrodzie zapewniając szereg korzyści. Jakich? Przyjrzyjmy się tym zaletom, rzucając światło na to, dlaczego ogrzewanie ścienne 3thermo rewolucjonizuje sposób, w jaki utrzymujemy nasze przestrzenie w cieple i komforcie.

 

1. Wydajna dystrybucja ciepła

Systemy ogrzewania ściennego doskonale rozprowadzają ciepło równomiernie w całym pomieszczeniu. W przeciwieństwie do grzejników, które emitują ciepło z określonego miejsca. Ogrzewanie ścienne emituje ciepło równomiernie na ścianach, zapewniając brak zimnych punktów lub wahań temperatury. Ta równomierna dystrybucja ciepła zwiększa ogólny komfort i zmniejsza zużycie energii. Nie bez znaczenia jest także mała bezwładność co oznacza bardzo precyzyjne sterowanie i wydajną kontrole energii w pomieszczeniach. Grzejniki podtynkowe 3thermo to jedyny system płaszczyznowy o tak małej bezwładności, a zawdzięcza to lokalizacji (bezpośrednio w przegrodzie zewnętrznej) , małej ilości wody w układzie i niezwykle cienkiej warstwie pokrycia (system mieści się w 1cm tynku)

 

2. Oszczędność miejsca

Tradycyjne grzejniki mogą być nieporęczne i zajmować cenną przestrzeń w pomieszczeniu tym bardziej, gdy mowa o niskotemperaturowych. Ogrzewanie ścienne całkowicie eliminuje te obawy, ponieważ jest ukryte w ścianach, co pozwala na większą swobodę w projektowaniu wnętrz i efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Brak widocznych elementów grzewczych zapewnia czystą i opływową estetykę, zwiększając ogólną atrakcyjność wizualną przestrzeni.

 

3. Efektywność energetyczna

Systemy ogrzewania płaszczyznowego są z natury energooszczędne. Przekazują ciepło do pomieszczeń w sposób termicznie zrównoważony a nie punktowo jak konwencjonalne grzejniki. Ta równomierna dystrybucja ciepła minimalizuje jego straty i sprawia, że generowane ciepło jest skutecznie zatrzymywane w pomieszczeniu. Ponadto grzejniki podtynkowe 3thermo wyróżnia bardzo mały zład wodny, a wiec mniej wody do ogrzania.

 

4. Korzyści zdrowotne

W przeciwieństwie do systemów z wymuszonym obiegiem powietrza, które mogą rozprowadzać kurz i alergeny, systemy ogrzewania ściennego nie zakłócają powietrza, tworząc zdrowsze środowisko wewnętrzne. Typowe grzejniki, dmuchawy czy klimakonwektory to wielkie magazyny kurzu wymagające pracochłonnego czyszczenia. Grzejników podtynkowych nie trzeba czyścić ponieważ są częścią tynku i naprawdę trudno siebie wyobrazić bardziej higieniczny system ogrzewania. Ponadto brak grzejników czy innych wystających ze ściany elementów zmniejsza ryzyko wypadków, co powinni szczególnie docenić młodzi rodzice. Grzejniki podtynkowe skutecznie też przeciwdziałają powstawaniu grzybów czy pleśni na ścianach.

 

5. Cicha praca

Systemy ogrzewania ściennego działają cicho, bez brzęczących dźwięków często kojarzonych z tradycyjnymi grzejnikami lub systemami HVAC. Ta cicha praca z całą pewnością poprawia ogólny komfort pomieszczeń.

 

6. Kompatybilność z odnawialnymi źródłami energii

Systemy ogrzewania ściennego można łatwo zintegrować z odnawialnymi źródłami energii, takimi jak panele słoneczne lub pompy ciepła, ponieważ to nadal system wodny oparty o instalacje centralnego ogrzewania.

Jedną z najważniejszych zalet w przypadku grzejników podtynkowych 3thermo jest ułatwiona zamiana zwykłych grzejników na podtynkowe w oparciu o istniejącą instalację c.o. Zamiana starych grzejników na nowoczesny energooszczędny system płaszczyznowy nigdy nie była tak prosta.

Ta kompatybilność ze zrównoważonymi technologiami dostosowuje ogrzewanie ścienne do globalnego dążenia do ekologicznych rozwiązań, zmniejszając ślad węglowy systemów grzewczych.

 

7. Wszechstronność opcji podłogowych

Ponieważ ogrzewanie ścienne ogrzewa pomieszczenie od strony przegrody a nie podłogi, oferuje wszechstronność w wyborze okładzin. Właściciele domów mogą zdecydować się na różne materiały podłogowe, w tym drewno, a nawet dywan, bez obawy o kwestie termiczne. Ta elastyczność pozwala na kreatywne i spersonalizowane projekty wnętrz bez uszczerbku dla komfortu.

Podsumowując, zalety systemów ogrzewania ściennego zmieniają sposób, w jaki podchodzimy do ogrzewania wnętrz. Ich wydajność, oszczędność miejsca, korzyści zdrowotne i łatwa kompatybilność z odnawialnymi źródłami energii sprawiają, że są one atrakcyjnym wyborem zarówno dla przestrzeni mieszkalnych, jak i komercyjnych. Ponieważ świat nadal stawia na efektywność energetyczną i zrównoważony rozwój, ogrzewanie ścienne jest synonimem ciepła, komfortu i odpowiedzialności za środowisko, zapewniając wgląd w przyszłość kontroli klimatu w pomieszczeniach.

Offcanvas Menu