Sezon grzewczy to dla Nas alergików trudny okres. Dzieje się tak z dwóch powodów, po pierwsze suche powietrze a po drugie zwiększona ruchliwość kurzu w powietrzu. Każdy grzejnik to nie dość, że wielki magazyn kurzu ale i dmuchawa gotowa rozwiać go po całym pomieszczeniu.

Czy można temu zaradzić?

Praktycznie jedynym dobrym rozwiązaniem przyjaznym alergikom to ogrzewanie domu poprzez ogrzewanie ścienne. Tylko to rozwiązanie gwarantuje nam minimalną konwekcje powietrza i zmniejszoną aktywność alergenów. Rozkład ciepła na ścianie jest bardzo równomierny, taka ściana w niczym nie przypomina kaloryfera czy nawet pieca kaflowego. To raczej niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe ale w ścianie. Plusem dodatkowym jest szybsza reakcja (a zatem niższe rachunki) niż nawet przy podłogówce. Dlaczego? Ponieważ ogrzewanie podłogowe ma dużą bezwładność i bardzo trudno nim sterować by ograniczało zużycie energii. Nowa generacja ogrzewania ściennego jak grzejniki podtynkowe 3THERMO to najwyższa sprawność i niezwykle precyzyjna możliwość sterowania energią. Ponadto system przystosowany jest do prostej zamiany zwykłych grzejników na grzejniki podtynkowe, na istniejącej instalacji c.o.

A co z suchym powietrzem?

Otóż, okazuje się, że ogrzewanie działające w ścianie zewnętrznej mocno blokuje pobór pary wodnej do przegrody i na dodatek ją osusza. W efekcie zwiększa to wilgotność powietrza w pomieszczeniu, co na pewno doceni każdy alergik. Bowiem możliwość oddychania wilgotnym powietrzem zmniejsza wrażliwość górnych dróg oddechowych na infekcje. Nawet wietrzenie pomieszczeń w okresie grzewczym odbywa się z mniejszą stratą energii, kiedy ogrzewamy poprzez ogrzewanie płaszczyznowe.

Offcanvas Menu