W niezwykle malowniczej scenerii jeziora Kierskiego w Wielkopolsce powstało osiedle, na którym nie powstydziłby się zamieszkać sam Leonardo DiCaprio, od lat znany z działań na rzecz ochrony przyrody. 

Osiedle „Chyby nad Jeziorem” zostało zaprojektowane jako „wieś w mieście”. Inwestor zadbał o to, aby wszystkie zastosowane rozwiązania budowlane miały korzystny wpływ na zdrowie przyszłych mieszkańców, a także na środowisko.

Każda z 10 ekorezydencji została wybudowana w niemieckiej technologii MHM (Massive Holtz Mauer), która jako jedyna na rynku umożliwia wybudowanie domu o charakterze domu pasywnego, ze ścianami posiadającymi dużą akumulację ciepła i w normalnych warunkach mieszkaniowych mającymi zdolność samodzielnego regulowania poziomu wilgotności. System opiera się na wykorzystaniu do wznoszenia ścian desek wykonanych z litego, niezaimpregnowanego drewna, co znacznie ogranicza ilość środków chemicznych zwyczajowo stosowanych do budowy ścian czy stropów.

Ideę proekologiczności na osiedlu w Chybach wspiera również firma 3THERMO. Innowacyjne grzejniki podtynkowe rozprowadzają energię cieplną po całym domu zimą, a odbierają nadmiar ciepła i transportują go na zewnątrz w okresie letnim.

Chociaż budowa osiedla jeszcze trwa – nadszedł czas na ostatnie szlify, to już teraz można zobaczyć pierwsze efekty wielomiesięcznych prac. Wśród nich również grzejniki 3THERMO, w tym przypadku podłączone do pompy ciepła. 

 

Offcanvas Menu